PROGRAM ARŞİVİ


 

 

  13 Şubat Dünya Radyo Günü

Unesco 13 Şubat Dünya Radyo Günü’nün bu yılki temasını mülteciler olarak belirledi. Mersin Üniversitesi Radyosu da bu özel temaya uygun olarak mülteci krizinin etkilerinin görüldüğü Mersin’de gelinen noktayı, yapılan çalışmaları uzman konuklarla gerçekleştirilen özel bir yayın kuşağı ile gündeme taşıdı..

13 Şubat Dünya Radyo Günü Özel Yayını

  Sağlıcakla

saglicaklaMersin Üniversitesi Tıp Fakültesi uzmanlarının katkılarıyla hazırlanan “Sağlıcakla” programı hastalıklar ve tedavi yöntemleriyle ilgili en doğru bilgileri sizlere sunuyor. Eda Özyurt, Orhan Sevinç ve Fatmatüzzehra Maslak’ın hazırladığı “Sağlıcakla” her Perşembe saat 15.00’te, tekrarı her Pazar aynı saatte Mersin Üniversitesi Radyosu’nda.

Program Arşivi İçin Tıklayınız…

  Geçmiş Zaman Olur ki

gecmis_zaman_olur_ki1960’lar, 70’ler, 80’ler…Unutulmaz Eurovision şarkıları, aranjmanlar…. Gökmen İloğlu’nun hazırlayıp sunduğu “Geçmiş Zaman Olur Ki” her Pazartesi saat 17.00’de sizlerle…

Program Arşivi İçin Tıklayınız…

  Erkek Meselesi

erkek_meselesiBermal Bekalp ve Rojda Dilan Özcan, uzman konuklarla kadın sorunların temelinde yatan erkeklik algısı ve toplumsal inşasını tartışıyor. “Erkek Meselesi” her Çarşamba saat 10.10’da Mersin Üniversitesi Radyosu’nda.

Program Arşivi İçin Tıklayınız…

  Gençlik Rehberi

Üniversitemiz Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi uzmanlarının konuk olduğu “Gençlik Rehberi” programı her pazartesi saat 15:00’te, tekrarı her Pazar saat 09:30’da Mersin Üniversitesi Radyosu’nda.

Program Arşivi İçin Tıklayınız…

  Alternatif

alternatifPopüler olana alternatif arayanlar, farklı seslere kulak kabartanlar… Her an her yerde duyamayacağınız şarkılar Samet Telli’nin hazırlayıp sunduğu Alternatif programı ile sizlerle. Alternatif her Salı saat 18:00’de Mersin Üniversitesi Radyosu’nda.

Program Arşivi İçin Tıklayınız…

  Turnalar

kk

Kader Çetintaş’ın hazırlayıp sunduğu Türk Halk Müziğinin en güzel türkülerini sizlerle paylaştığımız “Turnalar” programı Pazartesi ve Cuma saat 20:00’de, Mersin Üniversitesi Radyosu’nda sizlerle birlikte. Program Arşivi için tıklayınız.

  Sine Müzik

Tolgay Özveren her hafta beyazperdeye sadece öyküsü, kurgusu ve oyunculuğu ile değil, müzikleriyle de damga vuran filmleri ve o filmlerin melodilerini “SineMüzik” programıyla aktarıyor. “SineMüzik” her Cuma saat 18.00’de Mersin Üniversitesi Radyosu’nda.

Program Arşivi İçin Tıklayınız…

  Serenat

ber

Klasik müzik denilince akla gelen besteciler, eserleri ve yaşam öyküleriyle Beril Kızıltuğ’un hazırlayıp sunduğu “Serenat”ta. “Serenat” her Cumartesi 11.00’de sizlerle.

Program Arşivi İçin Tıklayınız.

  Biraz da Jazz

biraz_da_jazzJazz müziğinin efsane isimleri, unutulmaz melodileri Nilüfer Erdoğan’ın hazırlayıp sunduğu “Biraz da Jazz” programıyla her Pazartesi saat 18.00’te 102.8 Mersin Üniversitesi Radyosu’nda.

Program Arşivi İçin Tıklayınız…

  Kampüsün Ritmi

kampusun_ritmiMurat Konak her hafta Mersin Üniversitesi öğrencilerinin isteklerini çalıyor. Kampüsün Ritmi her Salı ve Perşembe saat 12:10’da Mersin Üniversitesi Radyosu’nda.

  Mısralardan Ezgilere

misralardan_ezgilereTürk edebiyatını ölümsüz şairlerinin şiirleri ve bu şiirlerle bestelenen şarkılar Esra Nur ve Güneş Bilmez’in hazırladığı “Mısralardan Ezgilere” programıyla sizlerle. Mısralardan Ezgilere her Cumartesi saat 18.00’de yayında.

Program Arşivi İçin Tıklayınız…

  Sağlıklı Günler

Mersin Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi uzmanlarının katılımıyla hazırlanan programda her hafta farklı hastalıkların belirtileri ve tedavi yöntemleri konuşuluyor. Programda ayrıca Mersin Üniversitesi Hastanesi’nin hastalar için sunduğu olanaklar anlatılıyor. “Sağlıklı Günler” her Salı saat 10:30’da, tekrarı Cumartesi saat 14.00’te Mersin Üniversitesi Radyosu’nda.

Program Arşivi İçin Tıkalyınız.

  Kariyer Yolu

kariyer_yoluBaşarılı bir gelecek için neler yapılmalı? Uzmanlar mesleki ve kişisel gelişim için neler öneriyor? “Kariyer Yolu” her hafta yeni bir konu başlığıyla gençlerin iş yaşamı ile ilgili merak ettiği sorulara yanıt arıyor. Cem Ceren, Tahir Gündoğdu ve İbrahim Yıldız’ın hazırladığı “Kariyer Yolu” her Salı ve Cumartesi saat 15:00’te Mersin Üniversitesi Radyosu’nda.

Program Arşivi İçin Tıklayınız…